Amesia Gıda Kadın Kooperatifleri Ziyareti

Amesia Gıda ve Arı Kadınlar Kooperatifi’nin çalışmalarını yerinde görmek amacıyla, 5 ayrı ilden(Düzce, Bolu, Yalova, Kocaeli, Sakarya) 15 ayrı Kadın Kooperatifi temsilcisi Kooperatif Başkanları ve Yardımcılarından oluşan kadın üreticiler grubu 01.11.2023 tarihinde birliğimize ziyaret gerçekleştirmiştir.

Ziyaretçilerimiz, Amesia Gıda Sorumlusu çalışanlarımız Didem ARKÖSE, Hanife KILIÇ, Arı Kadınlar Kooperatifi Başkanı Medine ALKOÇ, Arı Kadınlar Kooperatifi üyeleri Zuhal ÇALIŞKAN ve Hadiye ÇEVİK tarafından karşılanmış; birlik merkezimizde Reşat ALTINKAYA toplantı salonunda ağırlanmıştır.

Medine ALKOÇ ve Arı Kadınlar Kooperatifi üyeleri tarafından ziyaretçilerimize, Arı Kadınlar kooperatifinin kuruluşu öncesi, kurulurken ve sonrası neler yapıldığı, kuruluşumuzdan sonra yaşanan zorluklar ve deneyimler paylaşılmıştır.

Amesia ailesi olarak kuruluşumuzdan bu yana amacımız doğrultusunda ülkemizde kurulan ve kurulacak olan bütün kadın kooperatiflerine bilgi ve deneyimlerimizin paylaşılmasını görev olarak kabul etmekteyiz.